Polskie parki rozrywki, które warto odwiedzić

Polskie parki rozrywki co roku przyciągają tysiące spragnionych wrażeń turystów i zachęcają do poznawania wszystkich swoich atrakcji, a tych jest całkiem sporo. Gdzie znajdują się najciekawsze i co oferują? Poznaj 6 godnych uwagi miejsc, które zapewniają doskonałą rozrywkę nie tylko dla rodzin z dziećmi.

Polskie parki rozrywki mogą być niezapomnianą atrakcją dla każdego i nie liczy się tutaj wiek, bo przecież każdy ma w sobie coś ze spragnionego wyjątkowych wrażeń dziecka. Już nie musimy udawać się w daleką, zagraniczną podróż, aby przejechać się rozwijającym niesamowite prędkości megacoasterem lub zobaczyć naturalnej wielkości, figury dinozaurów, które pozwolą przenieść się do czasów prehistorycznych. W zależności od ilości posiadanego czasu, możemy cieszyć się różnymi atrakcjami zaledwie przez kilka godzin lub zdecydować się na dłuższy urlop w ośrodkach wypoczynkowych zlokalizowanych przy najbardziej znanych parkach rozrywki, które znajdziemy w niemal każdej części Polski.

Najciekawsze parki rozrywki w Polsce

Kolejność przedstawiania poszczególnych parków rozrywki nie ma związku z ich atrakcyjnością – każdy z opisanych poniżej parków rozrywki zasługuje na taką samą uwagę.

  1. Legendia – kultowy i najstarszy lunapark w Polsce (województwo śląskie)

Powstałe w 1959 roku Śląskie Wesołe Miasteczko od wielu dekad przyciąga rzesze spragnionych wrażeń turystów. Po wielu remontach zostało ono dopasowane do obecnych standardów i zapewnia możliwość beztroskiej zabawy dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Śląskie Wesołe Miasteczko podzielone jest na 5 różnych stref tematycznych i oferuje atrakcje dopasowane do wieku odwiedzających je osób. Znajdziemy tutaj nie tylko cieszące się od wielu lat niesłabnącą popularnością kolejki górskie i „diabelski młyn”, z którego doskonale widać całą panoramę Chorzowa, ale także liczne atrakcje dla rodzin z małymi dziećmi, miłośników wodnych rozrywek i ekstremalnych sposobów spędzania wolnego czasu.

  1. Majaland Kownaty (województwo lubuskie)

Majaland to powstały w 2018 roku park rozrywki, który znajduje się w miejscowości Kownaty. Możemy tutaj spędzić czas w towarzystwie bajkowych postaci, doskonale znanych nam dzieciństwa np. Pszczółki Mai. Typowo bajkowy charakter parku sprawia, że miejsce to w szczególności polecane jest dla rodziców z małymi dziećmi, które znajdą tutaj wiele ciekawych i wciągających atrakcji. Ze względu na to, że część atrakcji zlokalizowana jest w zamkniętych budynkach, można z nich korzystać przez cały rok i warto o tym pamiętać, np. będąc przejazdem w okolicy także poza sezonem letnim.

  1. JuraPark Krasiejów (województwo opolskie)

JuraPark zlokalizowany w Krasiejowie to wyjątkowe miejsce, które oferuje nie tylko szereg różnych rozrywek, ale także pozwala na naukę poprzez zabawę. Wizytówką JuraParku jest ponad 250 wyjątkowych modeli dinozaurów, które rozmieszczone są na 40 hektarach powierzchni, więc zwiedzanie może zająć sporo czasu. Oprócz prehistorycznych stworzeń znajdziemy tutaj też, m.in. typowe atrakcje lunaparkowe, usytuowane przy sztucznej plaży atrakcje wodne, nowoczesne kino 5D, ścieżki edukacyjne i jedyne w swoim rodzaju prehistoryczne oceanarium, którego zwiedzanie pozwala w pełni przenieść się w czasie i poznać mieszkańców podwodnego świata.

  1. JuraPark Bałtów (województwo świętokrzyskie)

JuraPark Bałtów to kolejne miejsce, w którym możemy przenieść się do prehistorii. Oferuje ono atrakcje podobne go JuraParku z Krasiejowa (100 figur dinozaurów), jednak wyjątkową atrakcję tego miejsca jest spływ rzeką Kamienną oraz możliwość korzystania ze stoku narciarskiego w sezonie zimowym. Dodatkowo zadbano tutaj o szereg ciekawych rozrywek dla małych i dużych np. karuzele i gokarty.

  1. Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie (województwo małopolskie)

Park Miniatur w Inwałdzie to nieco nietypowy park rozrywki, który pozwala wybrać się w podróż po całym globie. Znajdują się tutaj miniatury najciekawszych i najbardziej znanych zabytków zlokalizowanych, m.in. na terenie Ameryki Północnej, Azji, Europy no i oczywiście Polski. Zachowanie szczegółów pomniejszonych budowli pozwala docenić starania twórców tego miejsca oraz sprawia, że możemy w pełni oddać się podziwianiu najbardziej znanych miejsc świata np. Chińskiego Muru, Akropolu, Placu św. Piotra i Pawła oraz romantycznego Placu św. Marka w Wenecji.

Miniatury zabytków zostały otoczone piękną roślinnością, która pozwala na poczucie błogiego odprężenia w czasie zwiedzania i całkowite oddanie się poznawaniu wyjątkowych miejsc, których być może nigdy nie będziemy mogli podziwiać w ich pełnej okazałości.

  1. Energylandia w Zatorze (województwo małopolskie)

Energylandia jest obecnie jednym z najbardziej popularnych parków rozrywki w Polsce. Przyciąga różnorodnymi atrakcjami oraz gwarantuje niezapomniane wrażenia dla każdej grupy wiekowej. Znajdziemy tutaj 4 strefy tematyczne z ponad 80 atrakcjami, które skierowane są zarówno do małych dzieci, jak i łaknących mocnych wrażeń dorosłych. Na terenie parku znajduje się największy i najszybszy w Europie megacoster, którego prędkość dochodzi do 140 km na godzinę. Ponadto, znajdziemy tutaj park wodny, kino, 12 rollercosterów, pełne zaplecze gastronomiczne oraz inne atrakcje, które pozwolą w 100 procentach wykorzystać każdą minutę spędzoną na terenie parku.

Podsumowując, Polska oferuje coraz więcej naprawdę ciekawych atrakcji, które skłaniają do krótszych i dłuższych podróży oraz poznawania naszego kraju. Warto pamiętać, że korzystając z parków rozrywki, możemy liczyć na szereg zniżek np. dla seniorów, rodzin wielodzietnych, dzieci do lat 3, zniżek urodzinowych, zniżek dla młodzieży szkolonej itp., które pozwalają nieco oszczędzić, co na pewno jest ważne w przypadku wakacyjnych, dość drogich wyjazdów.

Czy masz firme?

Promuj swoją firmę na naszej stronie, a zyskasz nowych klientów!

Dodaj firmę, to nic nie kosztuje