Metody depilacji w salonie kosmetycznym

Depilacja ciała ma bardzo długą historię. Praktykowano ją już w czasach starożytnych, jednak wówczas służyła nie tylko uzyskaniu pięknego wyglądu. Depilowanie całego ciała miało w przeszłości przede wszystkim związek z kultem religijnym i podkreślało pochodzenie społeczne, a efekt upiększający pozostawał tutaj jedynie dodatkowym atutem.

„Moda” na gładkie ciało zmieniła się nieco w średniowieczu, kiedy depilacja nie była już powszechnie praktykowana. Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez ułatwiających pozbycie się zbędnego owłosienia akcesoriów, a kult gładkiego ciała stał się powszechny. Jakie zabiegi kosmetyczne pozwolą nam wpisać się w kanony piękna i zyskać komfort posiadania zadbanego ciała przez długi czas?

Depilacja ciała nie jest już zarezerwowana jedynie dla kobiet i coraz częściej korzystają z niej także mężczyźni. Moda na gładkie ciało sprawiła, że coraz rzadziej korzystamy z tradycyjnej maszynki do golenia, elektrycznych golarek, depilatorów i domowej depilacji woskiem lub pastą cukrową. Chętniej natomiast decydujemy się na nowoczesne metody depilacji, które oferują nam gabinety kosmetyczne. Oczywiście nie brakuje w nich także tradycyjnych zabiegów np. depilacji woskiem, która jest zdecydowanie najtańszą opcją spośród innych, profesjonalnych metod usuwania owłosienia.

Domowe metody depilacji – dlaczego warto o nich zapomnieć i postawić na profesjonalne usuwanie owłosienia?

Profesjonalna depilacja ma sporo zalet, nawet jeżeli decydujemy się na depilację woskiem w gabinecie kosmetycznym. Przede wszystkim oferowane zabiegi gwarantują bezpieczeństwo podczas ich przeprowadzania, a także są wykonywane w znacznie krótszym czasie i z większą precyzją. Doświadczenie kosmetyczki w połączeniu z wysokiej jakości kosmetykami do depilacji to też sposób na uniknięcie podrażnień, które często występują po domowych zabiegach.

Depilacja z wykorzystaniem maszynki do golenia i golarki elektrycznej oraz działających na powierzchni skóry kremów do depilacji wymaga częstego, czasami codziennego, powtarzania, więc pochłania dużo czasu; dodatkowo efekty takich zabiegów nie zawsze są w pełni zadowalające.

Tutaj z pomocą przychodzą gabinety kosmetyczne, oferujące wysokiej jakości i coraz tańsze zabiegi depilacji. Warto z nich korzystać, bo pomagają nie tylko na długo pozbyć się niechcianego owłosienia, ale także w dłuższej perspektywie czasu stają się sposobem na oszczędności i trwałą poprawę komfortu życia np. kobiet cierpiących na hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie ciała oraz mężczyzn depilujących ciało nie tylko z powodów zawodowych np. sportowców lub modeli, ale także mających kompleksy z powodu nadmiernie występujących na ciele włosów.

Metody depilacji w gabinecie kosmetycznym

  1. Metody depilacji, które wymagają okresowego powtarzania

Do tych metod depilacji zaliczamy dość bolesną, ale skuteczną depilację woskiem i pastą cukrową. Dają one stosunkowo krótkotrwały efekt i muszą być powtarzane średnio co 3-5 tygodni. Zaletą jest tutaj to, że włoski po takiej depilacji są znacznie cieńsze i słabsze, więc szybciej można się ich pozbyć. Depilacja woskiem i pastą cukrową to także najtańszy ze sposobów usuwania owłosienia w gabinetach kosmetycznych. Pomimo dyskomfortu w czasie zabiegu (usuwa on włosy razem z cebulkami) nie występuje jednak ryzyko uszkodzenia skóry, a nawet jej poparzenia, jak w sytuacji, gdy stosujemy wosk w domu lub korzystamy z chemicznych kremów do depilacji, powodujących silne uczulenia, podrażnienia, a nawet wymagające interwencji dermatologicznej poparzenia chemiczne.

  1. Metody trwałego usuwania owłosienia

W gabinetach kosmetycznych skorzystamy także z droższych, ale bardziej efektywnych zabiegów trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Należą do nich:

  • Bardzo popularne zabiegi laserowe,
  • Zabiegi wykorzystujące światło IPL,
  • Zabieg elektrolizy, wykorzystujący prąd galwaniczny,
  • Zabieg termolizy, wykorzystujący prąd zmienny o niskim napięciu,
  • BLEND – połączenie termolizy i elektrolizy.

Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej oraz zabiegi z wykorzystaniem prądu, powodują stopniowe usuwanie owłosienia z powierzchni skóry. Ilość zabiegów niezbędnych do trwałego usunięcia włosów jest różna w zależności od indywidualnych cech danej osoby.

Najbardziej popularne są zabiegi laserowe, które niszczą obecny w owłosieniu barwnik (melaninę) i powodują uszkodzenie cebulek włosowych, dlatego są bardzo skuteczne i przynoszą najszybszy efekt u osób z ciemnym owłosieniem. Zawsze niezbędne jest jednak przeprowadzenie kilku zabiegów, bo działają one jedynie na włosy w fazie wzrostowej, a owłosienie na ciele nie rośnie w jednym momencie.

Elektroliza, termoliza oraz metoda BLEND także niszczą cebulkę włosową. Przeprowadza się je z pomocą specjalistycznych urządzeń emitujących prąd o odpowiednim napięciu. Elektroepilacja lub epilacja igłowa, bo terminy te używane są zamiennie, jest jedyną z dostępnych obecnie trwałych metod usuwania włosów z ciała. W przeciwieństwie do depilacji laserowej, którą trzeba czasami powtarzać, daje ona 100% pewność, że niechciane włosy nie będą odrastać, co niestety wiąże się z bardzo wysoką ceną zabiegów.

Czy masz firme?

Promuj swoją firmę na naszej stronie, a zyskasz nowych klientów!

Dodaj firmę, to nic nie kosztuje