Laseroterapia – co oferuje nowoczesna medycyna estetyczna?

Gabinety medycyny estetycznej odwiedzają dziś nie tylko wielkie gwiazdy i celebryci. Medycyna estetyczna stała się wyjątkowo popularnym sposobem na walkę z różnymi niedoskonałościami i defektami kosmetycznymi, których nie sposób zlikwidować z pomocą kosmetyków. Jakie zastosowanie w medycynie estetycznej znalazła laseroterapia?

Światło lasera jest „lekarstwem” na wiele problemów natury estetycznej. Dzięki dostępności nowoczesnych urządzeń gabinety medycyny estetycznej i gabinety kosmetyczne oferują coraz więcej profesjonalnych zabiegów laserowych, które pozwalają poprawić i odmłodzić wygląd skóry, wspomóc leczenie schorzeń dermatologicznych oraz trwale usunąć np. szpecące blizny, nadmierne owłosienie lub tatuaże.

Czym jest laseroterapia?

Laseroterapia to terapia światłem; w czasie różnorodnych zabiegów, wykorzystuje się odpowiednio dobraną do potrzeb skóry oraz jej problemu wiązkę światła, która przenika w głąb skóry, bądź działa jedynie na jej powierzchniową warstwę.

Obecnie lasery powszechnie wykorzystywane są nie tylko w medycynie estetycznej, ale także okulistyce, stomatologii, reumatologii oraz ortopedii, a zakres ich działania oraz możliwości zastosowania stale się zwiększają.

Laseroterapia stanowi coraz bardziej popularny sposób dbania o atrakcyjny i estetyczny wygląd. Dzięki wyjątkowemu wpływowi na regenerację i odbudowę naskórka oraz skóry właściwej stosowana jest zarówno w czasie zabiegów mających na celu jedynie poprawę wyglądu, jak i usunięcie defektów kosmetycznych.

Zastosowanie laseroterapii w medycynie estetycznej – najpopularniejsze zabiegi

Profesjonalne gabinety medycyny estetycznej oferują zabiegi laserowe zarówno na twarz, jak i ciało. Wśród nich najpopularniejsza jest depilacja laserowa oraz zabiegi ukierunkowane na odmładzanie skóry i stymulujące ją do efektywnej regeneracji. W gabinecie medycyny estetycznej można też skorzystać z profesjonalnych zabiegów zamykania rozszerzonych naczynek, usuwania przebarwień np. pieprzyków i piegów, usuwania blizn np. po trądziku, a także usuwania tatuaży.

  1. Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest zdecydowanie najpopularniejszym wśród zabiegów operowanych przez gabinety medycyny estetycznej oraz gabinety kosmetyczne. Dzięki działaniu światła lasera na znajdujący się w porastających ciało włoskach barwnik, czyli melaninę, możliwe jest trwałe uszkodzenie mieszków włosowych i usunięcie nadmiaru owłosienia z niemal każdego obszaru ciała.

Depilacja laserowa polecana jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn; w niektórych przypadkach ma wręcz działanie terapeutyczne, bo nadmiar owłosienia staje się coraz częściej przyczyną poważnych kompleksów i wpływa w negatywny sposób na nasze samopoczucie.

Depilacja laserem sprawdza się przede wszystkim u osób z ciemnym owłosieniem, bo wywczas jej efekty są najszybsze. Zabiegi można wykonywać zarówno na twarzy, jak i na ciele, więc obszar występowania nadmiernego owłosienia nie jest tutaj żadnym ograniczeniem.

  1. Fotoodmładzanie

Działanie światłem lasera, które ma za bezpośrednie zadanie pobudzić skórę do intensywnej odnowy, jest nazywane fotoodmładzaniem. Zabieg polega na odparowaniu powierzchniowej warstwy skóry, czyli naskórka i pobudzeniu jej do szybkiej regeneracji.

Efektem zastosowania zabiegów fotoodmładzajacych jest przede wszystkim poprawa jędrności skóry, jej kolorytu i struktury – skóra ulega wygładzeniu i zyskuje zdecydowanie młodszy wygląd.

W niektórych przypadkach stosuje się głębokie zabiegi laserowe, które odparowują poszczególne warstwy naskórka i sięgają aż do skóry właściwej, pozwalając m.in. pozbyć się wyjątkowo głębokich zmarszczek, blizn, a także innych defektów kosmetycznych np. opornych na działanie innych metod przebarwień.

Po zbiegu zauważalny jest obrzęk skóry oraz jej zaczerwienienie, które znika w ciągu kilku dniu. Warto wiedzieć, że po zabiegach laserowych trzeba unikać ekspozycji na słońce oraz nie wolno stosować np. gorących kąpieli i korzystać z sauny.

  1. Usuwanie przebarwień oraz blizn

W przypadku skóry, na której znajdują się powierzchniowe przebarwienia np. spowodowane wiekiem oraz blizny także można skorzystać z laserów i zdecydować się na jeden z kilku zabiegów przeznaczonych do redukcji takich niedoskonałości. Czasami zachodzi konieczność zadziałania na skórę kilkoma różnymi urządzeniami, które emitują światło o różnej długości wiązki. Szczególnie trudne zabiegi np. usuwanie blizn po oparzeniach, mogą być wykonywane w znieczuleniu ogólnym, do mniej bolesnych oraz powierzchniowych zabiegów stosuje się zwykle jedynie znieczulenie miejscowe.

Ze względu na silne działanie w kierunku pobudzenia produkcji kolagenu lasery znalazły także zastosowanie w usuwaniu wiotkiej skóry oraz opornych na inne sposoby redukcji rozstępów, które także są bliznami, tylko że zlokalizowanymi pod skórą, a nie na jej powierzchni.

  1. Usuwanie tatuaży

Laserowe usuwanie tatuaży staje się coraz bardziej popularnym i często jedynym sposobem na pozbycie się szpecących ciało lub przywołujących złe wspomnienia „dzieł sztuki”. W tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie nawet kilkunastu zabiegów w celu całkowitego usunięcia lub znacznej redukcji widoczności tatuażu; wiele zależy od jego rozmiaru i zastosowanego barwnika - najszybciej „usuwają się” tatuaże czarne.

  1. Zamykanie naczynek

Popękane naczynka, czyli tzw. pajączki to w szczególności utrapienie kobiet. Pojawiają się już w dość młodym wieku i stają się przyczyną poważnych kompleksów. I tutaj w pozbyciu się szpecących wygląd niedoskonałości pomogą zabiegi laserowe, które działając bezpośrednio na rozrzedzone naczynko, powodują jego zamknięcie i zanik „pajączków”.

Podsumowując, laseroterapia staje się coraz tańszym sposobem dbania o wygląd. Warto z niej korzystać, pamiętając, że najlepsze efekty przynosi korzystanie z usług dysponujących najnowocześniejszym sprzętem, profesjonalnych gabinetów lub klinik medycyny estetycznej, a także gabinetów kosmetycznych. Zawsze warto dowiedzieć się jak najwięcej o samym zabiegu oraz poznać nie tylko przeciwwskazania do jego wykonania, ale także zasady postępowania po jego zakończeniu, bo podrażniona skóra wymaga wyjątkowo starannej pielęgnacji oraz ochrony przed różnymi czynnikami, mogącymi wpłynąć na pojawienie się powikłań po zabiegu.

Czy masz firme?

Promuj swoją firmę na naszej stronie, a zyskasz nowych klientów!

Dodaj firmę, to nic nie kosztuje